GINOP 1.2.1-16-2017-00528
A kedvezményezett neve: Geowatt Kft.
A projekt címe: Termelési kapacitás bővítése a Geowatt Kft.-nél.
A szerződött támogatás összege: 65 200 000-Ft.
A támogatás mértéke:50%.
A projekt tartalma:
A fejlesztés keretén belül burkolat- és tartószerkezet gyártó kapacitás került kiépítésre az új üzemcsarnokban. Ennek keretében megépült egy 420 m2-es üzemcsarnok, kialakításra került egy korszerű lemezüzem Baykal BPS1503 típusú CNC plazmavágó, Baykal APHS 26090 típusú CNC élhajlító valamint egy korszerű,nanotechnológiás felület előkészítésű porszóró alagút üzembe helyezésével .
A technológia kialakításánál a környezetvédelmi szempontok elsőrangúak voltak. A festési technológia zárt rendszerű, a szükséges elektromos energia jelentős részét 25kWp napelem beépítésével biztosítjuk,amely szintén a pályázat része.
A hőszivattyú gyártást és a tervezett kapacitáskiegészítő bérmunkákat ipar4.0 szoftvercsomag ,illetve rendszer kiépítésével támogatjuk.
Ezen belül kiépítésre került a központi szerver állomás ,valamint az adatgyűjtő rendszerek( tesztberendezés .élhajlító gép lézervágó gép )
A pályázaton kívül az energiatakarékosság és CO2kibocsájtás csökkentésére hőszivattyús fűtés került kiépítésre amely festőrendszer tartályfűtését is biztosítja.
-A hőszivattyúk gyártása, összeszerelése, a tervezettek szerint „kiscsoportos” rendszerben történik. Ez a gyártásszervezési rendszer illeszkedik a megrendelők igényei szerint változó típusú és teljesítményű hőszivattyúk gyártásához. Az átállás gyorsan és zökkenőmentesen hajtható végre.
A beérkező megrendelések alapján a gyártáskövető rendszeren keresztül megrendelt alkatrészek (kompresszorok,hőcserélők stb)és alapanyagok (alu lemezek, acéllemezek, stb) az anyag és alkatrész raktárba érkeznek, ahol cikkszám szerint kerülnek tárolásra és rögzítve a gyártáskövető szoftverbe. A megrendelt típus alapján a gyártórészlegek megkapják a félkésztermékek 2 és háromdimenziós terveit.
A lemezműhelyben a CNC plazmavágóba betáplálásra kerül a szoftverrel elkészített lemezburkolat és tartószerkezet elemeinek kétdimenziós alkatrészrajza, mely alapján a lemezalakítás elkészül. A kivágott lemezelemek a CNC élhajlítóhoz kerülnek, ahol megtörténik a burkolat és tartószerkezet elemeinek kialakítása. Az elemek ezután a hegesztőműhelybe kerülnek.
Az elkészült és minőség ellenőrzött burkolat és tartószerkezeti elemek a színterező üzembe kerülnek. A színterező alkalmas acél és alu anyagok szórókabinos festés előkészítésére, nanotechnológiás rendszer alkalmazásával. A színterezett félkész termékek cikkszám szerint az alkatrész raktárba kerülnek.
A lemezmunkálatokkal párhuzamosan az alkatrészraktárból kiadásra kerülnek az adott hőszivattyú típushoz szükséges elektromos alkatrészek és szabályzó elemek az elektromos műhelybe, ahol megtörténik a vezetéktervek szerinti szerelés. Előszerelés alkalmával elsőként a 3D alkatrész rajzok és 2D csőhajlítási tervek alapján leszabásra és a meghajlításra kerülnek a legyártandó hőszivattyú típus különböző átmérőjű rézcsövei. Az előkészített csövek egyedi azonosítóval ellátva a hőszivattyú cikkszáma alatt kerülnek az alkatrész raktárba.
A végszerelés több sorban elhelyezett hidraulikus mozgatású szerelőasztalon történik. A készre szerelt, nyomáspróbázott hőszivattyúk a tesztlaborba kerülnek. A tesztlaborban a szabványos elpárologtató és kondenzációs hőfokszinteken 10min.-es teszteket végzünk, és mérjük a hőszivattyúk kimeneti és bemeneti paramétereit, az elfogyasztott elektromos energia mennyiségét.
Az elkészült hőszivattyú a csomagolóba kerül, ahol felhelyezésre kerülnek az azonosító táblák, hőszivattyú típus feliratok, egyéb dizájn elemek, és a papírdobozba történő csomagolás megtörténik. Az azonosítóval típus megjelöléssel ellátott hőszivattyúk a készáru raktárba kerülnek.
A projekt befejezésének dátuma:
2019.05.10.
A projekt azonosító száma:
GINOP 1.2.1-16-2017-00528